clock-407101_960_720

Jak mít pro sebe více času

Dnešní uspěchaná doba má jednu velkou nevýhodu. Spousta z nás si stěžuje na nedostatek volného času. Když se díváme na zamilovaný pár a sledujeme jejich čas, jak ho tráví společně. Zjišťujeme, že po práci nám zbývá tak málo času pro rodinu, na nás samotné i na naše zájmy.

Je otázkou, jak efektivně využít volný čas, abychom stíhali všechno, co bychom chtěli. A abychom ho tak využili, je třeba si umět čas dobře zorganizovat. Jistě se vám stalo, že pár dní v týdnu jste měly plně nabytý program, ale jiné dny jste zase nevěděly co s volným časem.young-people-1445298__180

Společné chvíle s přáteli

Když přijde nějaký nový partner nebo se vdáme, či oženíme, začneme zapomínat na volné chvíle s přáteli. Možná budou tvrdit, že jim to nevadí a že to chápou, ale nikdy nahlas neřeknou, že jim chybí vaše společné chvíle a trávení volného času ve sportovním klubu nebo na volejbale. Je velmi komplikované zkombinovat nový vztah s vašim minulým životem, ale pokud máte kamarády, kteří rádi něco podniknou ve společné skupině, není nic těžšího, než je seznámit s vašim partnerem a případně jeho kamarády a společně podnikat turistické výlety. Sportovní turnaje a další zábavu.

Procházka přírodou

Při stresu, napětí nebo bolesti i únavě je velmi dobrá, byť jen krátká procházka přírodou. Podle Anxiety adn Depression Association of America je procházka přírodou všelékem na všechny lidské úzkosti. Vezměte svého pejska a vyrazte na krátkou procházku po okolí. Uvidíte, jak se vám uleví a práce, co vás doma čeká, bude rázem snadnější a půjde vám rychle od ruky.couple-1363959__180

Pokud můžete, vyměňte dojíždění do práce za kolo. Místo výtahu používejte schody. Pokud musíte do práce dojíždět, jezděte městskou dopravou o hodinu dříve a vystupte na dřívější zastávce. Zbytek cesty pak dojděte pěšky, abyste se po ránu nadýchali čerstvého ranního vzduchu.

Zapisujte si své pocity a myšlenky

Velmi pomáhá, když si vedete deník, kam si zapisujete své obavy, strach, pocity. Své plány, cíle a životní úspěchy, které vás motivují jít stále dál a neustupovat ze správné cesty. Je to skvělá léčební metoda, pokud trpíte pocitem nedostatku porozumění, či pochopení od někoho druhého.

Svůj deník můžete zveřejnit třeba na internetu, kde můžete získat zpětné komentáře od jiných lidí, kteří mají podobné problémy. Pokud si ale myslíte, že je lepší si své pocity nechat pro sebe, pište si jen tak do šuplíku. I to vás zbaví obav a špatných pocitů.

Sellus Rio 

Posted in Aktuality, Články, Nezařazené, Volný čas and tagged .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *