detox_smoothie

Rychlá zimní detoxikace

Většina z nás nemá čas, aby taky ano, když žijeme v době, kdy je žádoucí mít vše hned a už včera bylo pozdě. To zná asi každý. Proto jsme pro vás sepsali několik druhů detoxikačních diet, řazených podle délky trvání, začneme tou nejkratší, tedy dvoudenní.

Nejdříve si zopakujeme šest nejdůležitějších pravidel, které by měl každý při takové dietě dodržovat.

Pravidla detoxikace:

  • Nejlépe půl dne před samotným začátkem doporučujeme nejíst a pít pouze čistou vodu nebo bylinkové čaje.
  • Když už se do ní pustíte, nepolevujte.
  • Po detoxikaci se pár dní vyvarujte tučnému, smaženému a přesolenému jídlu, ale také sladkostem. Pomůžete tím svému tělu, aby nedostalo šok a také zabráníte okamžitému jojo efektu.
  • Nepijte slazené nápoje, kávu, černý čaj a alkohol.
  • Denně bychom měli vypít alespoň 3 litry tekutin v podobě čisté vody a neslazených bylinkových čajů.
  • Na povzbuzení trávení a nastartování metabolismu každé ráno nalačno vypijte sklenici teplé vody s citronovou šťávou.

lemons-1209309_1280

Den první a druhý

Ideální den, začínáme workoutem. V tomto případě pouze lehkou rozcvičkou, která následuje po sklenici teplé vody s citronem. Dodá vám energii minimálně na celé dopoledne! Pokud jste zvyklí cvičit, určitě víte, jak se správně protáhnout, pro ty z vás, kteří pravidelně necvičí jsme si připravili malý návod.


strechingzdroj: alfa-img.com

Po protažení si dejte sklenici čisté vody a šálek bylinkového čaje, buď namíchaný detoxikační nebo například kopřivový. Domácí smoothie se řadí k těm nejlepším detoxikačním snídaním, které si můžete dopřát. Zkuste například kombinaci pomeranč, špenátové listy, ananas, okurka a chia semínka, do tohoto koktejlu přidejte libovolné množství vody.

Oběd bude ve znamení zeleninového vývaru s kousky zeleniny, můžete do něj přidat mrkev, celer, petržel nebo i řapíkatý celer, květák či brokolici, záleží na vašich preferencích. Před odpoledním cvičením je ideální čas na druhou svačinku, vždy je dobré jíst maximálně dvě hodiny před aktivitou. Dejte si čerstvou zeleninovou šťávu nebo smoothie, třeba z červené řepy, která je výbornou pomocnicí v pročištění organismu. Namixujte si jí například s řapíkatým celerem a mrkví.

Během detoxikace doporučujeme vyvarovat se velmi náročnému cvičení a zvolit spíše lehčí varianty cviků. Pro inspiraci jsme pro vás připravili návrh odpoledního workoutu.

 

cvicenizdroj: alfa-img.com

K večeři zvolte nakrájenou pečenou zeleninu nebo zeleninový salát. Výborná je pečená mrkev, celer, řepa a dýně, samozřejmě můžete zvolit kombinaci podle libosti. Pokud byste raději zvolili druhou variantu, zkuste v míse smíchat baby špenát, polníček, rajčata, okurku a přidejte olivový olej, slunečnicová, dýňová semínka a oříšky, například kešu (přírodní, nesolené).

Příště se můžete těšit na další díl o 5 denní detoxikační kúře.

 

Posted in Aktuality, Články, Dieta, Zdravý životní styl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *