Podzimni detox

Podzimní detoxikace organismu

Spadané listí a nízké teploty nám už daly vědět, že podzim je tu a s ním přichází i čas pro detoxikaci organismu. Nezanedbejte přípravu na nadcházející zimu a pusťte se s námi do každoroční očisty.

Proč je právě podzim vhodný k očistě organismu?

Tělo i mysl v tomto období prochází nesnadným obdobím, kdy teploty klesají až k nule, přichází přízemní mrazíky a denní světlo začíná být vzácností. Vstáváme za tmy, jdeme do práce, mnozí z nás tráví více jak 8 hodin v kancelářích a domů přichází opět za tmy. Ne nadarmo se podzim označuje za období stresu a depresí, po kterém na nás číhá mrazivá zima.

V naší minisérii o detoxikaci vás provedeme, jak jídelníčkem, tak i doporučením na sporty a tělesnou aktivitu, která je pro toto období nejvhodnější. Silná vůle a dostatek času jsou ovšem základem, a protože víme, že ne každý má vždy čas či náladu, připravili jsme si pro vás několik způsobů, jak na  podzimní detoxikaci organismu.

Přínos podzimní detoxikace

  • dodává energii a povzbuzuje tělo i mysl
  • působí proti únavě a stresu
  • posiluje imunitu
  • podporuje metabolismus
  • pročišťuje organismus

Podzimni detox

Základem každého jídelníčku určeného k očistě je  vždy dostatečné množství tekutin, nejlépe čisté vody, bylinkových čajů a šťáv z ovoce a zeleniny. Výborné jsou také vývary z masa a zeleniny, které vás nejen zasytí, ale v sychravém podzimním počasí i skvěle zahřejí.

Potraviny, které byste při detoxikaci neměli opomenout.

Citron

Citrony obsahují velké množství vitamínu C, který je výborný pro očištění organismu a posílení jeho obranyschopnosti. Ideální je začít den šálkem teplé vody s citronem. Povzbudíte tak své tělo a nastartujete metabolismus.

Zázvor

Zázvor nejen krásně voní, ale je to především přírodní všelék, který usnadňuje trávení a je výbornou prevencí proti chřipce a nachlazení.

Česnek

Už ve středověku naši předci znali a vážili si pozitivních účinků česneku. Nejen, že je to skvělé přírodní antibiotikum a mnohým pomáhá při chřipce a nachlazení, ale má výborné účinky na srce. Zlepšuje také trávení a stav střevní mikroflóry.

Červená řepa

Červená řepa je nejen velmi levná, takže působí příznivě na vaši peněženku, její účinek pocítíte i pokud máte zažívací potíže nebo špatnou funkci jater. Tato zelenina se stala nedílnou součástí očisty organismu a  je plná vitaminu C, hořčíku a železa.

V příštím díle vás seznámíme s konkrétním jídelníčkem a vhodnou sportovní aktivitou.

Posted in Aktuality, Články, Dieta, Zdravý životní styl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *