fruit-smoothie-1448975_960_720

Jíme, sportujeme a kombinujeme

Zkombinování sportu a zdravé výživy dosáhnete efektivnějších výsledků.

Začněte s pílí

Rozhodli jste se pro zdravý životní styl. K tomu i neodmyslitelně patří jak sport či jakýkoliv pohyb, tak také správné stravování. Nelze sportovat a k tomu jíst nezdravě, to by vaše sportování nejspíš nikam nevedlo. Byli byste nešťastní a ztráceli byste motivaci k vašemu zájmu. Postupem času byste přicházeli na myšlenku, že i když sportujete tak to moc nikam nevede.

Samozřejmě sport je všemi schvalovaný, protože pohyb je velmi důležitou součástí našeho žití. Ale pozor! Když se k tomu nesprávně stravujete, tak vaše tělo nestačí vylučovat tu přebytečnou energii, kterou přijímáte ve vaší „běžné“ stravě a často dochází k různým typům onemocněním.

Vaše onemocnění je tedy důsledkem toho, že vaše tělo něco nezvládá. Je vhodné si na toto dávat velký pozor a klást důraz na to, jakou potravu právě přijímáte. Nebo kde ji kupujete, co obsahuje a tomu podobné.

Nenechte se oklamat lákavou reklamou a vsázejte na kvalitu, která se vyplácí

sport_11Velkoobchodníkům jde o svou reklamu a o jejich zisk. Jim není líto vaší nadváhy, a proto kdyby vám měli radit, co si máte u něj koupit zdravého pro svůj organismus, asi by se dlouho zamýšlel, co by vám tak asi mohl doporučit.

Ne všichni jsou ale takový. Existuje mnoho obchodníků, kteří si zakládají na kvalitě a také rozumí tomu, co prodávají, protože to opravdu dělají pro zdravý životní styl. I oni sami se touto problematikou zaobírají a pak rádi rozdávají své zkušenosti dále.

Zajímejte se více o kvalitu sortimentu

Mezi hlediska, která nás vedou ke špatnému stravovaní, patří především naše finanční stránka. Nakupujeme potraviny v akcích, maso ve vakuované podobě, které je poněkud levnější než od řezníka. Někdy sáhneme i po seschlé zelenině či ovoci.

Přemýšleli jste někdy nad otázkou proč? Možná subjektivní názor, ale je lepší nakupovat tam, kde vám nabízí kvalitu a čerstvost. Některé potravina je možno pěstovat i doma. Zeleninu, ovoce, ale také můžete chovat i některá zvířata, která vám potom poslouží jako zdroj obživy. U domácí výroby přesně víte, jak jste v pěstování či odchování zvěrstva postupovali. Určitě mi dáte za pravdu, že domácí chutná jinak než kupované.

Ale zase všeho s mírou. Nemusíte si rovnou kupovat statek, abyste žili zdravě. Postačí se jen zaměřit na obchody, které nabízejí kvalitu místo reklamy. To samé platí u jiného sortimentu, než jsou potraviny. Například kvalitní oblečení či obuv.

Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.

Pohyb a zdravá strava, dvě části, které k sobě patří

K pohybu bezpochybně patří zdravá strava. Nemusíte být zrovna králíci, ale můžete si zařadit do jídelníčku zeleninu, ovoce, těstoviny, rýži a tomu podobné. Určitě je ale vhodné, přečíst si o každé potravině co obsahuje, k čemu všemu vám poslouží, jaký zdroj energie nabízí. Leckdy také kvůli určitým alergiím, které vám specifická potravina může přinést.

Toto vše je si vhodné hlídat. I když pohyb neřadíte zrovna na první pozici vašich zvyklostí. Určité věci se od toho odvíjí a pak na to doplácíte vy, tím že jste tenkrát ušetřili.

Téma zdravá výživa je velmi diskutabilní.

Zařazením vyvážené stravy do vašeho jídelníčku uděláte první krok ke zdraví

V tomto článku jsem vám chtěla nastínit, že je opravdu dobré k pohybu zakombinovsport_12at i zdravější stravu, než jste třeba zvyklí. Dodržovat určitá pravidla, že před cvičením či po, cca 1 hodinu nejíst. A když, tak začít zlehka. Ne se hned „nacpat“ gulášem s osmi a dát si k tomu zákusek. Trochu nadsazené?  Nebo ne?!

Zajisté záleží na typu sportu, který vykonáváte. Gymnastika, či nějaký druh tance, se řadí také mezi sporty, u kterých je vyvážený jídelníček na místě.

Uvědoměním si, že jdete dělat nějaký sport, bude pro vás vyhovující se nepřejídat a naopak více pít, protože jakýkoliv sport je velmi fyzická zátěž, při které by se měl pitný režim dodržovat.

Jídlo před i po vykonávání sportu zvolit velmi vhodně, protože by se vám mohlo také udělat nevolno anebo s těžkým žaludkem byste nemuseli být tak vytrvalí, jak potřebujete.

Posted in Zdravý životní styl and tagged , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *