selfie-771468_960_720

V čem sportovat v létě

Správné oblečení na sportování v letních měsících

Při sportování za každého počasí je důležité, být správně oblečen. Jak by mělo vypadat ideální oblečení na jednotlivé sportovní aktivity a co je dobré rozhodně nepodcenit?

Jaké vlastnosti má mít vhodné oblečení pro sportování v létě?

Oblečení určené na sportovní aktivity v teplých letních měsících by rozhodně mělo být lehké a vzdušné. Hlavním a velmi důležitým požadavkem je schopnost absorbovat pot tak, aby nedocházelo k zapaření. Zároveň by mělo oblečení chránit části těla náchylné ke spálení od slunce, jako jsou například ramena.

Oblečení na běhání v létě

Běhání je rozhodně pohodlnější v letních měsících. Teplé počasí s sebou ale nese riziko toho, že se oblékneme až příliš, což může vést k nadměrnému pocení a až přehřátí organismu. Rozhodně tedy nezapomínejte na správné běžecké boty a ponožky. Dále zvolte kalhoty s délkou odpovídající počasí. V létě se často využívají kraťasy na běhání nebo alespoň legíny se ¾ délkou nohavic. Na vrch zvolte lehké prodyšné a pot sající triko, popřípadě tílko.

sport_1

Jak se obléct na kolo?

Při jízdě na kole hrozí, že dojde ke spálení ramen a proto se nedoporučuje nosit tílka. Raději si oblékněte cyklistický dres. Komfortní jízdu zaručí také cyklistické kraťasy, které mají vyztužený sed. Nezapomínejte ani ne bezpečnost se správnou cyklistickou přilbou. A v případě, že jezdíte na delší trasy, pořiďte si i cyklistické rukavice, které zpříjemní držení řidítek.

I v létě může pršet

Stane se, že i v létě často a dlouho prší. Aby vás počasí neomezovalo a mohli jste vyrážet na výlety nebo sportovat i v drobném dešti, poohlédněte se po kvalitní nepromokavé softshellové bundě. Je to daleko lepší varianta než klasická pláštěnka, která často brání ve volném pohybu. Lehká sofrshellová bunda je tak vhodná na téměř všechny sporty, od běhání, přes jízdu na kole, až po jízdu na kolečkových bruslích nebo dlouhé túry v horách.

sport_2

Běžte si zaplavat

Když je klasické letní počasí a je teplo, vyrazte ven k vodě a zchlaďte se v příjemné vodě. Koupání můžete spojit se sportováním a aktivně plavat třeba i na delší vzdálenosti. Pro komfortní plavání si pořiďte kvalitní a perfektně padnoucí plavky.

Posted in Volný čas and tagged .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *