Buďte fit s našimi tipy na cvičení. Každý týden nové články ze světa sportu a cvičení.

A co fitness? Zacvičíme si…)

Fitness centrum

Zařízení, do kterého můžete chodit sportovat. Existuje snad v každém městě a každé z nich nabízí ve směs to samé obohacené třeba o nějaký ten sport navíc nebo naopak. V dnešní době je velmi moderní chodit do „fitka“.

Naleznete tam posilovnu, se zkušenými a profesionálními trenéry, kteří rozumí tomu, co dělají a dokážou vám velmi dobře poradit, jak cvičit správně, na co se zaměřit a tomu podobné.  Centra jsou zaměřena jak pro muže, tak i pro ženy.

Kdy a jak začít chodit do fitness centra

Sporsport_7tovat se dá v každém věku. Udržovat se fit a svěží by mělo být na žebříčku potřeb každého z nás. Ne jen proto, že vám cvičení navozuje dobrou náladu a čistí mysl, ale také proto, že vaše tělo není unavené a oslabené, naopak je statné a zpevněné.

Sportovně založený člověk nemusí být jen profesionál, může to být i obyčejný člověk, který má pouze sport rád a bez něj by si svůj život nedokázal představit. Sportuje pro radost a pro osobní spokojenost. Ve fitness se nemusíte dřít jen na strojích, ale také můžete dělat i jiné sporty, jako je třeba pilates, aerobic, či nějaké taneční kurzy.

Možností je spousta, tak proč jich nevyužít. Začít můžete ještě dnes. Nepochybně výběrem jakéhokoliv sportu nic nezkazíte, a jestli budete chodit do fitness center, do tělocvičen či na sportovní hřiště záleží čistě jen na vás.

Dělejte, co vás baví.

Motivace pro sport?

Vaší motivací může být i váš kamarád, který vypadá tak dobře a vy byste chtěli vypadat, tak jako on. Po čase zjistíte, že je pro vás motivací už jen radost z dobře odvedené práce. Nezapomínejte však na to, že každý máte hranici možností jinde, a proto co dokáže váš kamarád, nemusíte dokázat také a naopak.

Cvičte podle svých možností a schopností. Ostatně jako začínající nemůžete hned vylézt na Mount Everest. Nejprve musíte absolvovat cestu, která vás připraví na to, abyste tuto horu zdolali. Pokud nemáte v plánu zrovna Mount Everest ;), ale třeba Sněžku, cestu připravující na zdolání, musíte projít tak jako tak.

Takže s chutí do toho…

 Motivaci a cíl si stanovte sami podle sebe a můžete se pustit do práce. Pokud jste spíše společenský typ, přiberte do svého týmu nějakého kamaráda, se kterým se cíle budou dosahovat snadněji.

Jaké oblečení do fitness?

Opravdu záleží na tom, jaký specifický sport si vyberete. Boxovací rukavice při cvičení aerobiku opravdu nepotřebujete. Zvolte si tedy oblečení, které bude odpovídat vašemu stylu zaměření vaší sportovní aktivity.

Myslete ale na to, že při každém sportu vaše tělo vyměšuje tělní tekutinu v podobě potu, je tedy vhodné zvolit takové oblečení, které je přizpůsobeno přímo sportu, je prodyšné a pohodlné. Ve fitness centrech nemusíte řešit termo oblečení, protože sportujete v místnostech, které jsou vytápěny.

Termo oblečení je spíše přizpůsobené venkovním sportům v nepříznivém počasí, jako je třeba běh při nízkých teplotách. Můžete si jej pořídit i pro volný čas. Kdy si ho vezmete pod své oblečení a ono vás bude hřát a zároveň bude prodyšné.

Na jízdu na kole je vhodnější oblečení upnutějšímu stylu, které je velmi praktické a zároveň splňuje vlastnosti pro jízdu na kole. Navštivte náš web, kde naleznete širokou škálu sportovního oblečení, ze kterého si jistě vyberete to pravé pro vaši aktivitu.

Nemáte zrovna čas na to se chodit potit do posilovny?

sport_8Zřízením takové vaší malé osobní posilovny u vás doma není vůbec na škodu. Nemusíte navštěvovat centra, ve kterých za každou návštěvu zaplatíte, ale můžete si pořídit svou. Vybavení pro ni vám nabídneme na našem webu.

Pokud jste ale začátečník, přemýšlejte i nad odbornou pomocí, protože pokud s některými stroji nesprávně cvičíte, či se přemáháte svým silám, můžete si spíše ublížit než získat vypracované svaly. Ze začátku je jistě dobré chodit do té posilovny, kde můžete nasbírat i zkušenosti a dle uvážení a rad, si potom můžete sestavit svou vlastní…)

Pavel Zvoníček

www.centrum-aktivit.cz

Posted in Fitness and tagged .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *