sports-1465340_960_720

Jak dostat děti ke sportu?

Co děti a sport?

Zdravý aktivní pohyb je důležitý pro správný vývoj dítěte a jako prevence proti civilizačním chorobám, především obezitě.

Spokojene děti centrum aktivit

V dnešní době plné moderních technologií a možností internetu, děti tráví až moc času sezením před obrazovkami. Není se proto čemu divit, že problém obezity stále roste a jedná se o vážný problém. Jak dítěti pomoci a dostat ho ke sportu zábavnou a nenásilnou formou?

Hrajte si

Hra venku na čerstvém vzduchu je daleko lepší než hraní hry na počítači. Dítě si může hrát na hřišti s ostatními dětmi, nebo venku s vámi. Naučte dítě některou z oblíbených her a pozvěte na návštěvu jeho vrstevníky, aby si mohly hrát spolu. Při hraní na honěnou, schovávanou nebo při jiné z oblíbených dětských her se děti skvěle zabaví a budou se přirozeně pohybovat na čerstvém vzduchu. Zlepší své pohybové vlastnosti a naučí se, co mohou od svého těla očekávat.

Začínejte pomalu

Naučte své dítě jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích. Důležité je začínat pomalu a věnovat dítěti dostatek času, aby správně pochopilo techniku a zlepšovalo se. Samozřejmě nezapomínejte ani na bezpečnost a snažte se v největší možné míře předcházet pádům a zraněním, které by dítě mohly od dalšího sportování odradit a vypěstovat v něm strach z podobných aktivit.

Jděte příkladem

Když budete sami celé dny vysedávat před obrazovkou počítače nebo sledovat televizi, nedáváte dítěti dobrý příklad. Dítě pak těžko pochopí, že je dobré být venku a sportovat, když vy sami to neděláte. Jezděte s dítětem na výlety, choďte pěšky a často si s ním hrajte.

Naučte ho základy různých sportů. Pořiďte pálky a měkký míček a vyzkoušejte líný tenis, nebo se rovnou vrhněte na badminton. Po čase můžete vzít dítě na tenisový kurt a zkusit s ním základy tenisu. Vyzkoušejte i kopání do míče a házení. Kromě toho, že se dítě naučí pracovat s míčem a při hodinách tělocviku s tím nebude mít problém a bude často vybíráno do družstev, lehce si osvojí i základní fyzikální zákony.

Chybami se člověk učí

Při snaze naučit své dítě jakoukoliv sportovní dovednost buďte v první řadě trpěliví a dopřejte mu dostatek pozornosti. Také vám trvalo, než jste se to všechno naučili. Nejlépe si základní pravidla dítě zapamatuje, když nejdříve bude dělat chyby. Často proto chyby opravujte a ukazujte, jak se to dělá lépe. Nedoufejte, že dítě samo pochopí, že to dělá špatně, ale opravdu názorně mu ukažte správný postup.

Možná se stane šampiónem

Když u svého dítěte objevíte nějaký talent, neváhejte a přihlaste ho do sportovního oddílu. Pokud dítě najde zálibu v daném sportu a tréninky ho budou bavit, může vám z něj vyrůst i šampión.

Posted in Zábava pro děti and tagged .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *