volleyball-499983_960_720

Co dělat v létě? Jaké sporty jsou oblíbené

Letní sporty můžete vybírat nejen podle zájmu, ale i podle toho, zda chcete zhubnout či máte problémy s klouby. Letní sporty vám pomohou sblížit se s přáteli i s rodinou, případně zkrátit čas za nepříznivého počasí.

Tenis

Potřebujete posílit svaly rukou i nohou? Tenis bude ideální varianta. Lze při něm spálit až 570 kalorií. Zlepšíte si prostorovou orientaci i koordinaci těla a zvýšíte rychlost. Jde o sport náročný jak na techniku, tak na správnou hru samotnou. Chcete-li hrát, je vhodné pořídit si trenéra, který vás naučí základy. Kvůli nadměrnému zatěžování určitých partií těla – známý tenisový loket – vyžaduje tento sport důsledné protažení a kompenzaci jiným pohybem. V případě, že zatím nemáte tenisovou raketu, můžete si vybrat z naší nabídky tenisových raket – TENISOVÉ RAKETY na Centrum-aktivit.cz

Cyklistika

Jde o levný a časově velmi flexibilní sport. Na rekreační úrovni jej mohou provozovat i obézní osoby. Při rekreační alternativě nečekejte posílení všech svalů. Posílíte si nejvíce svaly lýtkové, za hodinu spálíte až 800 kalorií. Na výlet se můžete vydat po stovkách kilometrů cyklistických stezek. Důležité je vždy vozit helmu, i když ne vždy v horkém letním počasí je nám to příjemné. Pro lepší pohodlí je rovněž vhodné používat funkční prádlo, kvalitní ponožky, cyklistické kalhoty s podšívkou a v neposlední řadě cyklistické rukavice.

I cyklistika může být zábavná…)

Plážový volejbal

Pobavíte se a spálíte mnoho kalorií – až 700 za hodinu. Tento sport je velmi zdraví prospěšný klenbám nohy. Při hře si navíc posílíte všechny svaly. Zpočátku vás mohou bolet po hře chodidla, které jsou zvyklé na obuv.

plazovy volejbal

plazovy volejbal

Hodina plážáku ti odplaví až 850 kalorií a ke všemu pobíháš na nestabilním povrchu, takže si mákneš daleko víc. Budeš mít nožky a zadek pevné jako skálu, na břiše pekáč buchet a ani bicepsy nezůstanou ležet ladem. Možná tě zprvu budou bolet chodidla rozmazlená oporou pevných bot, ale nakonec se vzdají. Pro jejich klenbu není nic lepšího a prospěšnějšího než tohle!

Plavání a potápění

Plavání a potápění lze provozovat v bazénech, na koupalištích, přehradách, jezerech i řekách.

Čtvero nejdůležitějších zásad při koupání v moři:

1. Nepokoušejte se zbytečně plavat proti zpětnému proudu,

2. Nikdy se neodvažujte plavat ve vlnách, nejste-li naprosto přesvědčeni a jisti, že je zvládnete,

3. Neplavte nikdy v pásmu vody zpěněné příbojem,

4. Dívejte se kam šlapete a nedotýkejte se zbytečně žádného mořského živočicha, kterého neznáte.

potapeni

A co kolečkové brusle?

Tak kdo zná, musí mi dát pravdu v tom, že když se pořádně vyčerpat a ještě zažít adrenalin, tak musí vyjet na brusle…Jasně, kdo chce totální adrenalin, zajede se o víkendu na náplavku či kolem Vltavy a zažije mnoho zážitku, kdy bude mlátit rukama, chytat osoby do náručí kolem sebe, které zrovna upadají do „komatu“ z bruslového zážitku. Pak možná i zažijete „hoňku“ s místním psím trhačem, který prostě nějak nezvládá povely „páníčka“..)

Brusle asi každé známe – teď myšleno ty letní…) Je to alternativa sportovního vyžití, kdy na jednu stranu nenamáháme klouby, apod. jako u běhu, na druhou stranu vidíme více přírody (pokud tedy nejezdíme mezi paneláky..) než na bike, kde se snažíme nahonit kilometry a na okolí dosti často „prdíme“…)))

Jinak, jestli chceš brusle, tak tady…třeba..)))

http://www.centrum-aktivit.cz/sport/in-line/brusle-1/

Další oblíbené sporty jsou frisbee. Mezi letní sporty můžeme zařadit i adrenalinové sporty jako jízda na čtyřkolce, zorbing, vodní fotbal, pěší turistiku, vodní pólo, vodní lyže, ale i paragliding.

U kempů či ve městech narazíme často na minigolf, který je příbuzný klasického golfu, můžete si zahrát nohejbal. Oblíbená je jízda na skateboardu či kolečkových bruslích.

Ať už si vyberete jakýkoliv sport, dbejte na svou bezpečnost. Při jízdě na čemkoliv používejte helmu a chrániče a nejezděte pod vlivem alkoholu..). Při plavání nechoďte do vody bezprostředně po jídle, nepřeceňujte své síly a před vstupem do vody se osprchujte vlažnou vodou.

Posted in Volný čas and tagged , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *