Unsplash / Pixabay

S dětmi na túru

Milujete turistiku? Trávíte rádi volný čas venku v přírodě? Máte však malé děti, a myslíte si, že s nimi to nepůjde? To vůbec není pravda, i s malými dětmi můžete objevovat krásu, kterou naše země nabízí.

Existuje mnoho rodin, které se svými dětmi chodí na túry i s malými miminky. Je to velmi skvělý způsob, jak učit dětem milovat krásnu naší přírody. Je důležité jenom přizpůsobit vaši naplánovanou trasu tomu, že s vámi půjdou děti.

Unsplash / Pixabay

Důležité je určit si cíl

Dospělým stačí pobyt v krásné přírodě, procházky po lesích, skaliskách atd. Děti však chtějí něco víc. Potřebují se zastavit na malé občerstvení, chtějí dovádět, bavit se na cestě. Proto jim celou trasu musíte přizpůsobit. Naplánujte jim různé úkoly, které budou plnit. Jako je hledání určitého bodu, cedule atd. Bude je to bavit a túra jim rychle uteče.

Dobré trasy jsou třeba k hradům, jeskyním, zámkům, zříceninám, kde děti uvidí něco zajímavého, co je upoutá. Turistika je i v tak mladém věku velmi zábavná a poučná.

66283 / Pixabay

Důležité je myslet na pár věcí

Jestli jdete na túru i s dětmi, myslete na to, že dětem není příjemné chodit celý den nebo na náročné túry. Je třeba pro ně vymyslet zastávky, kde si odpočinou. Naplánovat kratší trasu.

Určitě polovinu túry by měla tvořit přestávka s dětmi, odpočinek, procházení po hradu, sledování přírody nebo třeba povídání zajímavého příběhu, který se váže k dané túře.

gdizerega / Pixabay

Myslete také na to, že se děti brzy unaví, a proto byste neměli plánovat trasu delší než několik hodin.

Jak se připravit na túru

Určitě potřebujete dobrou turistickou obuv, ve které nějaké ty kilometry hravě ujdete.

Dětem nikdy nedávejte novou nerozchozenou obuv.

Pexels / Pixabay

Vezměte si sebou prostorný batoh, do kterého se vám vejde dostatek pití, občerstvení a malá lékárnička.

Určitě si nezapomeňte vzít průvodcovskou literaturu, fotoaparát a teplejší oblečení.

Jak zabavit děti na túře

Děti zabavit na vašich cestách je někdy problém, ale s našimi tipy to půjde snadno. Můžete pozorovat rostlinky, učit je jejich názvům. Pozorovat hmyz, ptáky. Když si vezmete dalekohled, jistě ho vaše děti ocení, když budou moci vidět celou krásu přírody pěkně z blízka. Během odpočinkové pauzy můžete třeba malovat kamínky nebo hledat pěkné lístky, ze kterých dětem uděláte památkovou sbírku.

nightowl / Pixabay

Při plánování stezky můžete vybrat takové, na kterých se vy i vaše děti dozvíte mnoho o naší krásné zemi.

Sellus Rio

Posted in Aktuality, Zábava pro děti and tagged , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *