WikiImages / Pixabay

11 nejpopulárnějších sportů ve světě

Dnešní svět ovládá především sport. Existuje žebříček oblíbenosti sportů, ale hokej mezi nimi rozhodně není.

Americký fotbal

Jeden z nejpopulárnějších sportů především v Americe je americký fotbal. Patří mezi nejsledovanější sporty v USA, Kanadě a poslední dobou také v Mexiku. Nejsledovanější akcí na celé planetě je Superbowl, což je finále NFL.

Ragby

Jeden z významných sportů na britských ostrovech je právě tento. Mistrovství světa, které se koná jednou za čtyři roky je nejsledovanější na celé planetě především v Austrálii, Jihoafrické republice nebo na Novém Zélandu.

keijj44 / Pixabay

Box

Kdo by se rád občas nepodíval na nějaké to krveprolití při boxu. Pro římské občany jde o nejpopulárnější povyražení. Box má dlouhou historii, která započíná u zápasů gladiátorů. Nejslavnější boxer je Floyd Mayweather.

WikiImages / Pixabay

Golf

Kdysi se tvrdilo, že golf je sport pro bohaté. Dnes už to však neplatí. Největší ikonou tohoto sportu se stal Tiger Woods.

Pexels / Pixabay

Atletika

Královna sportu je atletika. Většina sportů nepotřebuje žádné speciální vybavení, ale postačí vám bohatě dobrá obuv s pohodlným oblečením. Už v starověkých olympiádách v Řecku patřila atletika k vrcholových sportům. Nejoblíbenějšími disciplínami je sprint a skok do výšky.

morzaszum / Pixabay

Baseball

Baseball vznikl v polovině devatenáctého století v Anglii. Jedná se o národní sport v USA. Velmi populární je také v Karibiku nebo Asii.

MrsBrown / Pixabay

Dostihy

Milujete koně? Pak jistě milujete také koňské dostihy, které se staly v posledních letech velmi populární a sledovanou disciplínou. Historie závodů je opravdu dlouhá, sahá až hluboko do minulosti. V dostihách se točí velké spousty peněz. Ročně dosahují zisky ze sázení přes 115 miliard dolarů. Sport, který je spojován s nejpopulárnějšími celebritami a politiky.

Bhakti2 / Pixabay

Automobilové závody

Nejpopulárnějším automobilovým závodem je Formule 1 nebo NASCAR. Celý svět také velmi miluje rallyové závody. Milovníci aut a velkého adrenalinu zde fandí svým velkým oblíbencům.

Up-Free / Pixabay

Tenis

Nejsledovanější turnaj je londýnský Wimbledon. Pokud někdy pojedete na britské ostrovy, naleznete zde kolébku tohoto sportu, odkud dobyl celý svět.

Unsplash / Pixabay

Basketbal

Kdo by si někdy nezkusil být jako Charles Barkley, jeden z nejlepších hráčů historie NBA, což je nejpopulárnějších soutěž v Americe, během zápasů zde nenajdete ani jedno volné místo. Na světě vzniklo přes dvě stě národních svazů.

keijj44 / Pixabay

Fotbal

Nejpopulárnější sport na světě, který má více než 3,5 miliardy hráčů a fanoušků je právě fotbal Nejvíce sportovního zboží se prodává právě ve spojení s fotbalem. Každý malý kluk si přál být jako David Lafata.

Sellus Rio 

Posted in Aktuality, Články, Volný čas and tagged .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *