asD

Typy na výlet pro cyklisty ve Zlínském kraji

Milujete projížďky na kole? Baví vás cyklistika? Přemýšlíte kam s rodinou vyjet na výlet ve Zlínském kraji a u toho ještě ušetřit peníze? Přinášíme vám 5 skvělých tipů na zajímavé výlety, které opravdu stojí za to.

Krásná přehrada Bystřička

Pokud toužíte po krásné přírodě, travnatých plážích a přírodním koupání můžete se projet na přehradu Bystřička. Naleznete zde také naučnou stezku Jana Karafiáta, která končí ve Valašském Meziříčí. Je dlouhá 15 km. Máte tedy krásnou projížďku na kole a ještě se k tomu dozvíte zajímavé a nové informace o českém spisovateli a kazateli.fsas

Cesta kolem přehrady je také velmi krásná. Narazíte zde na restauraci U Mokrošů, nebo restauraci U Bušů. Restaurace zde fungují už dlouhá léta, což je velmi očividné už na první pohled. Přehrada má čistou vodu, která je měřená hygieniky.

Pustevny na Radhošti

Toužíte vidět staré dřevěné stavby od architekta Dušana Jurkoviče? Pak si jistě zajeďte na Pustevny. Uvidíte zde nejznámější stavby jako je Libušín nebo Maměnka. Dnes jsou z nich velmi prosperující restaurace. Po krátké zajížďce kolem můžete přijet až k soše Radegast, která je na kopci Radhošť. Kousek dál je krásná šindelem obložená kaple sv. Cyrila a Metoděje.

Můžete se sem dostat pohodlně po silnici, která vede z Prostřední Bečvy až na vrchol. Vyjet můžete také lanovkou z Trojanovic.  

Čertovy skály nebo Pulčín

Nádherné Čertovy skály, vlastnící čtyři vrcholy, které tvoří pískovcové kvádry. Jsou velmi navštěvované jak horolezci, tak i turisty. Dostanete se sem po pěší stezce od Vizovic.asD

Na Pulčínské skály se zase dostanete, když půjdete dál po modré stezce ještě další tři kilometry. Pulčínské skály jsou největším labyrintem nacházejícím se právě na Moravě.

Slovácké léto

Od 8. července do další neděle bude náměstí v Uherském Hradišti plné písků. Bude se zde totiž konat 5. ročník Slováckého léta. Znamená to dny plné beachvolejbalu, plážovou házenou a další zábavné utkání na písečném poli.

Celou akci bude doprovázet koncert, kde budete moci slyšet třeba Xindl X. Pokud si chcete také zahrát, tak se včas zaregistrujte na webových stránkách, zaplaťte startovné a jděte na hřiště porazit soupeře a užít si spoustu zábavy.Sd

Morkovice – Cyklostezka

Už vás nebaví jezdit stále stejné cyklostezky podél Baťova kanálu, nebo jiné? Nově otevřená cyklostezka z Morkovic do Nezamyslic je vystavená na zrušené železniční trati. Nabízí nádhernou projížďku po 11,5 kilometrové cestě. Cyklostezka začíná v Morkovicích u bývalého nádraží a pokračuje poklidnou přírodou až do Nezamyslic.

Okolní obce, které po své trase budete míjet, nabízejí výborné restaurace nebo dokonce také koupaliště, kde můžete se svými dětmi zastavit a trochu se pobavit po cestě.DEWAD

Nezapomínejte na pitný režim a správnou výbavu

V těchto horkých dnech nezapomínejte dodržovat pitný režim, abyste předešli zdravotním problémům, nebo případné dehydrataci těla. Také volte vhodné sportovní oblečení, které bude dobře větrat, abyste se při jízdě nepotili.

Sellus Rio

Posted in Jízda na kole and tagged .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *