aerobics-739661_960_720

Aerobní cvičení

Aerobní cvičení je jakákoliv aktivita, při které se zvyšuje vaše dýchání a tím rytmus srdeční frekvence. V tomto případě vaše svaly pracují za přítomnosti kyslíku.

sportovní aktivityAby svaly začaly pracovat, mělo by cvičení trvat déle než 15 minut. Toto cvičení pomáhá ke spalování tuků a následnému hubnutí. Pravidelností tohoto cvičení podporujete výkonnost vašeho kardiovaskulárního systému. Zlepšuje se tedy výkonnost plic, srdce a oběhové soustavy.

Tímto cvičení snižujete rizika onemocnění. Například cholesterolu, krevního tlaku, snížení tuků, zlepšení funkčnosti srdce a plic.

Pohybové aktivity řadící se do aerobního cvičení

Aerobic

Toto kondiční cvičení se provádí za doprovodu hudby. Existují různé sestavy, které se cvičí během určité doby. Sestavy řídí instruktor, který i dohlíží na vaše správné pohyby. Při aerobicu se cvičí Low impact. To jsou cviky, při kterých se jedna noha dotýká země.

High impact jsou cviky neboli poskoky, kdy se při některých cvicích nedotýkáte země. High impal cviky jsou hodně zatížené na klouby, a proto se využívají méně.  Tato forma cvičení vám pomáhá zlepšit vaši kondici.  Tato forma cvičení vám vybuduje pěknou postavu.

Má pozitivní vliv na nervovou soustavu a funkci pohybového ústrojí. Na tento druh sportu budete potřebovat vhodné sportovní oblečení.

Cyklistika

Má příznivý vliv na posílení srdce a plic, tedy kardiovaskulární systém. Při cyklistice nedochází k takovému zatížení kloubů jako například u běhu a chůze. Cyklistika posiluje svalstvo na lýtkách, stehnech, břišní svalstvo, prsní a zádové svalstvo.

U tohoto aerobního cvičení si můžete však poranit nebo natáhnout svalstvo. Prevencí proti poranění a natažení jsou doplňková cvičení, která vám pomůžou protáhnout ostatní nezapojené svaly. Při cyklistice si nejvíce posílíte lýtkové a stehenní svalstvo a může vznikat nerovnováha protažení.

Je tedy dobré před nasednutím na kolo, své tělo dostatečně zahřát a po výkonu se protáhnout. Vhodným doplňkovým cvičení je gymnastika, pilates nebo plavání.

Plavání

 Je velmi účinná forma pohybové aktivity, u které dochází ke spalování tuků, posílení svalů a zvýšení kondice. Plaváním si nezatěžujete klouby a kosti, protože při tomto pohybu nedochází k otřesům. Voda nás nadnáší, a proto nás vlastní hmotnost nezatěžuje v pohybu. Tato aktivita je vhodná i pro lidi s nadváhou. Plaváním si rovnoměrně procvičujeme celé tělo.

Spinning

Spinning neboli jízda na stacionárním kole, je velmi populární. Řadí se mezi aerobní cvičení, z důvodu zvýšené tepové frekvence a zrychleného dýchání. Spinning je velmi účinný pro spalování tuků a zároveň se tímto způsobem pohybu zpevňují svaly na nohou, hýždích a břichu.sportovní obuv

Cyklisti tuto aktivitu využívají v zimním období jako přípravu na sezónu. Za doprovodu zkušených inspektorů dosáhnete pravidelným cvičením očekávaných výsledků. Především úbytku přebytečného tuku v těle.

Jogging

Jogging je takový pohodové cvičení, při kterém střídáte běh s chůzí. Nehrajete na rychlost, ale na čas. Tento sport je vhodný pro začátečníky v běhání, a také pro populaci s nadváhou. I tato klidnější pohybová aktivita se řadí mezi aerobní cvičení.

Podporuje kardiovaskulární systém a pravidelným vykonáváním vám pomůže spalovat tuky. Nezapomínejte, že při tomto pohybu dochází k otřesům. Je vhodné zvolit velmi kvalitní obuv, která utlumí otřesy při joggingu. Správné obutí je důležité, které ocení především vaše klouby.

Pavel Zvoníček

sportovní potřeby

Posted in Aerobik and tagged .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *