fruit-1213041_960_720

Hýčkejte své zdraví

Obecně je známo, že jakákoliv pohybová aktivita je zdraví prospěšná. Sportovci mi dají za pravdu a nesportovcům může pohyb přijít neefektivní. Možná z toho důvodu, že se do žádné aktivity nezapojili.

Pokud ano, dlouho u ní nevydrželi. Především závisí na přístupu a trpělivosti. Když zasadíte strom a staráte se o něj, jistě vám přinese očekávané ovoce. To samé platí i u sportu. Rozhodnete-li se začít dělat něco pro své zdraví a vytrváte, posílíte si tím své zdraví.

Začínáme běhat

běháme s centrum aktivitPojďme se zaměřit na aktivitu, která je v dnešní době jednou z nejdostupnějších a finančně nejméně náročnou. Samozřejmě je to běh. Nejjednodušší forma, jak získat kondici. K tomuto sportu potřebujete pouze správnou obuv a vhodný tip oblečení.

V balerínách nebo v polobotkách se běhá velmi špatně. Kousek cesty odběhnete, ale zaručíte si přinejmenším oteklé nohy a o dalším aktivním zapojení nebudete chtít ani slyšet. Zvolením té správné sportovní obuvi si zaručíte minimálně další trasu navíc.

Oblečení si vybírejte podle počasí. Kvalitní a prodyšné oblečení je určitě předností.

Důležitá potřeba pro běh

Prvotní nadšení jistě vyprchá. Mimo kvalitního outfitu si připravte také dávku trpělivosti. Po prvním vyběhnutí na vás může padnout myšlenka, že nevidíte žádný výsledek. Na vašem těle opravdu nebude po prvním běhu nic znát, ale vaše nálada nabere nový náboj.

Pokud vaše tělo nebylo zvyklé na nějakou pohybovou zátěž, postupně se bude připravovat. Po čase uvidíte výsledky. Vaše svalstvo pracuje už při prvním vyběhnutí a to si málokdo uvědomuje.

Smysl běhání

Běhání má určité výhody. Ne každý si tento sport zamiluje. Milovníci, ale nemění. Tato forma pohybu je dostupná pro každou věkovou kategorii. Závisí však na zdravotním stavu jedince.

Běhání je taková terapie pro vaši mysl. Okysličí vám mozek. Přijdete na jiné myšlenky. Uvolníte se od každodenního stresu. Celkově pohyb na čerstvém vzduchu je zdraví užitečný. U běhání se můžete otužit a zajistit si posílení vašeho imunitního systému.

Kdy a jak začít běhat

Nejste-li zrovna fanda do sportu, ale chcete udělat něco pro své zdraví, buďte především obezřetní ke svému tělu. Mezi vaši myslí a tělem nemusí vzniknout vždy harmonie. Především u začátečníků může vzniknout tento problém. K lepší postavě nedojdete během jednoho jediného dne.

Je to cesta, která se musí uběhnout. Především naše tělo se musí respektovat. Přehnaná zátěž by vám mohla spíše ublížit. Pro začátek si vyberte krátkou trasu. Uvidíte, jak se budete cítit, a jak bude vaše tělo reagovat. Pro začátečníky se také nedoporučuje začít běhat v zimních měsících.

Organismus není zvyklý na takovouto zátěž a mohla by vás přepadnout nezvaná viróza, která toto počasí miluje.

Strava

Rozhodnutí pro zdravý styl života není jednoduchý a přináší oběti v podobě jídla. Ze strava s centrum aktivitdne na den přesedlat z hutné stravy na ovoce a zeleninu není zdravé. Stejně tak, jako se začíná pozvolna sportovat, by se měla do jídelníčku zařazovat zdravá
strava bohatá na živiny.

Vitamíny, minerály, proteiny a tomu podobné.

Pitný režim je nedílnou součástí pohybu. Na ten by se nemělo nikdy zapomínat.
A při pohybových aktivitách na něj pamatovat dvojnásob.

 

Pavel Zvoníček

cropped-logo-centrum-aktivit.png

Posted in Zdravý životní styl and tagged , , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *