Hubněte s našimi tipy na efektivní spalování tuků, které vám zaručí skutečné výsledky.

I v zimě se dá hubnout

Nový rok je před námi a s tím neodmyslitelně souvisí i nová předsevzetí. K těm nejčastějším jednoznačně patří hubnutí a formování postavy. Chceme být přece v létě u vody v plavkách neodolatelní a nestydět se za své tělo.  Jaké máme vlastně v zimě možnosti?

Pokud je naším cílem zbavit se přebytečných tuků na různých partiích těla, je nezbytné zařadit do našeho programu především aerobní aktivitu a zdravý jídelníček.

Aerobní pohyb

Můžeme začít chodit na pravidelné procházky, běhat venku či v posilovně na páse. Důležité pro tento druh pohybu je aktivní činnost delší jak 20 minut, aby docházelo ke spalování tuků. Nebojte se běhání venku v zimním období.  sportovní potřeby

Jestliže nehrozí velké mrazy a sněhová vánice tak stačí, když si pořídíte kvalitní zimní běžeckou výbavu. Základem je pevná obuv a funkční prádlo. Nesmíme ovšem také zapomenout na rukavice a čepici, bez které určitě běhat v zimě nemůžeme. Podle průzkumu totiž nejvíce tepla uniká právě hlavou.

Týmová aktivita

Pokud vás nebaví běhat či chodit do posilovny samotné, doporučuji partnera. Má to své výhody. Budete se navzájem podporovat a motivovat. Nestane se tak, že zlenivíte a přestanete se aktivně pohybovat.

Další možností je si zamluvit a zaplatit tělocvičnu, kde můžete s přáteli provozovat týmové hry. Například futsal, basketbal a v neposlední řadě stále více oblíbený florbal. Cena pronájmu taky není příliš vysoká. Menší tělocvična se pohybuje kolem 300-500,- za hodinu.

Někteří radši ale využijí jiné skupinové cvičení. Například pilates, zumbu či kruhový trénink vedený zkušenými lektory. I to samozřejmě při pravidelném absolvování napomáhá k hubnutí.

Sportovní centra

Může se stát, že nám počasí nebude příliš vyhovovat. Jenže to neznamená, že zůstaneme doma. V takových případech je ideální využít fitness centra, lekci spinningu či dokonce navštívit i krytý bazén.

V dnešní době nalezneme na internetu spoustu zajímavých sportovních aktivit. V posilovně si třeba můžete zažádat o osobního trenéra, který vám připraví trénink dle vašich schopností. To je samozřejmě za příplatek, který si určují sami trenéři.

Jídelníček

Začali jste s aktivním pohybem, ale k tomu nezapomínejte dodržovat zdravou stravu. Žádné tučné či smažené pokrmy, přejídání na noc či vynechávání snídaně.

Aby bylo hubnutí co nejefektivnější, je důležité mít své stravování pod kontrolou. Mnozí vrcholoví sportovci dokonce uvádí, že dodržení zdravého jídelníčku tvoří až 70% úspěchu při snaze zhubnout a formovat postavu.

S jídelníčkem na míru vásportovní vybavením pomůže například výživový poradce. Najdete však spoustu vzorů a receptů volně dostupných na internetu. Obecně však platí, že je nezbytné zvýšit přísun ovoce a zeleniny, omezit či nejlépe úplně vypustit pečivo. Především pečivo z bílé mouky. Sladké limonády, čokolády, sušenky apod. je nutné také vyřadit.

Doporučuje se kuřecí, krutí maso a ryby. V poslední době je velmi oblíbený a preferovaný losos. Je však na každém, co má rád a co si do jídelníčku zařadí.  Stravovat bychom se měli pravidelně po menší porcích, vhodné je mít tak 5-6 jídel denně.

Nejdůležitější jídlo dne je samozřejmě snídaně, neboť nastartuje metabolismus. Ideální je nasnídat se do půl hodiny po probuzení.

Jestliže vydržíte, výsledek se jednoznačně po pár týdnech dostaví!

Pavel Zvoníček

sportovní potřeby

Posted in Dieta and tagged , , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *