adventure-playground-979594_960_720

Dětské hřiště, kde se děti vydovádí

Děti se potřebují občas někde vyblbnout. Je důležité jim umět vyhovět. Sestavit jim dobré místo, kde si budou moci bezpečně hrát. Místo, kde je rodiče nebudou muset neustále kontrolovat a místo toho si budou moci bezstarostně užívat volné dny v jiné části zahrady. K tomuto účelu jsou ideální různá dětská hřiště.

Dětské zázemí pro radostné chvíle

Disponujete velkou zahradou a máte malé děti? Postavte jim dětské hřiště.

Které dítě by nebylo rádo za dostatek prostoru na hraní zvláště v letních dnech, kdy mají děti prázdniny a chtějí si společně se svými kamarády hrát celé odpoledne na piráty a lovce skřítků.

Velká zahrada má dostatek prostoru pro vytvoření krásného dětského minihřiště. Dbejte však na jeho funkčnost ze strany dětské bezpečnosti.  

Co by mělo hřiště podle dětí mít

Děti mají velkou představivost a je třeba ji podporovat a pomáhat ji rozvíjet. Je důležitá jak při správném vývoji, tak kvůli učení. Díky představivosti to totiž dětem půjde dobře při učení.water-165219_960_720

Jejich koutek by proto měl mít krásnou prolézačku, houpačku, aby si připadaly, že létají nad tou vystavěnou nádherou. V letních dnech jistě ocení také prostorný bazén, ve kterém si budou moci na lehátkách hrát se svými kamarády na námořníky plujícími za velkým pokladem. Děti hodně zabaví i pískoviště, které můžete vytvarovat do zaobleného tvaru a vytvořit tak dojem opuštěného ostrovu. Při jeho zhotovování se nesmí opomenout zpevněné okraje a podkladová štěrková vrstva. Bábovičky pak pořídíte ve tvaru mořských hvězd nebo mušlí. Pokud pískoviště děti nepoužívají, přikryjte ho plachtou, aby ho nemohly navštěvovat zvířátka.

Postavte okolo bazénku pár palem z vašeho bytu, v létě se jim na zahradě bude dobře bavit a navíc to podpoří dětskou fantazii a místo bude vypadat jako opravdový oceán u pobřeží plného pokladů. Někde okolo schovejte truhlici s pokladem a přidejte tajnou zašifrovanou mapu k jeho odhalení. Vaše děti vám za to poděkují. Vy budete mít více času pro sebe.

Výběr vhodného materiálu

Místo na hraní musí být nejenom zajímavé pro děti, ale musí být i bezpečné. Proto dbejte na výběr zvoleného materiálu, ze kterého jsou prolézačky a houpačky vyrobené. Ideálním materiálem je dřevo. Nejenom že je kvalitní a jeho životnost je velmi dlouhá, je také bezpečné pro děti. Na zahradě navíc vypadá s ostatním rostlinným materiálem, jako by společně splývali v jedno.

Kovové prolézačky někdy mohou obsahovat nebezpečné látky jako je olovo a azbest. Pokud chcete raději kovové prolézačky, ptejte se výrobce, jestli prolézačka látky neobsahuje. Předejdete tak různým komplikacím, které by mohly v tomhle případě nastat.

Zahradní domečky děti přilákají

adventure-playground-979594_960_720Velmi děti přilákají také zahradní domečky. Můžete pořídit domeček s rozhlednou, ze které budou mít děti výhled na široké moře. Odejít z něj mohou buď po skluzavce anebo starším dětem můžete pořídit domeček s žebříkem, po kterém si sami vylezou na horu a bezpečně pak slezou i dolů.

Domečky se vyrábějí také s houpačkou, která je spojená v jeden celek. Zahradní domky se vyrábějí hlavně ze dřevěného materiálu. Vypadají velmi působivě a vaše dítko bude mít bunkr, kde bude moci se svými kamarády založit tajný spolek.

Věk dítěte hraje svou roli

rocking-horse-1273732_960_720Při výběru dětských atrakcí na vaši zahradu, je důležitý také věk dítěte. Některé houpačky jsou určené dětem už od tří let. Jiné prolézačky jsou však pro starší děti.

Například lanové prolézačky jsou velmi zajímavé, konstrukce je vytvořená z kovové oceli, rozvíjí dětskou koordinaci a jsou však vhodné pro děti od šesti let.

Proto ať už chcete na vaši zahradu vytvořit jakékoliv hřiště, dbejte na to, aby bylo hlavně bezpečné pro vaše dítě a také aby pro něj bylo vhodné věkově.

Sellus Rio

Posted in Zábava pro děti and tagged , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *