asD

Zkouším osobně pochody č.1 část první.

Ani nevím kde začít a kde se zrodila tato geniální myšlenka, ale bylo asi takto (jak z pohádky..).

Jednoho dne, již nevím přesný den, ale tak nějak jej datuji začátkem roku mi přišla sms od mého švagra Mirka, jestli s ním nepodniknu další pochod Praha – Prčice (jeho již tedy druhý – první došel, či „dobelhal“, ale i s mým velkým obdivem došel) – cca 73 km !!! Jak, jinak..)

Tentokrát se již nechtěl nudit na cestě bez kamaráda a také trápit sám (asi)..) Já, jako neohrožený jedinec a taky abych nebyl za troubu jsem souhlasil, i když jsem s dlouhým pochodem neměl dlouhé roky žádné zkušenosti.

Akorát jsem si přitom vzpomněl na násilné chodící tůry s rodičky, které mě naplňovaly, asi jako pracovní porada v pátek kolem čtvrté hodiny odpolední. Avšak i tak, když vzpětně zavzpomínám a vzpomenu si, tak jsem za to rád, že rodiče nás k tomuto dříve velice nudnému činu (pro nás v  dřívější době) mě i sestru „znásilňovali“…

Slovo dalo slovo a víceméně jsem to hodil za hlavu s myšlenkou „jo, je to někdy asi v květnu a to je dlouhá doba a pak se uvidí“. Čas letěl jak kamikaze a najednou mi přišla sms 12.5.2016 jestli počítám s domluveným „výletem“ do Prčič, který se konal 20.5.2016 – tedy za 8 dní !!! Má první myšlenka po přečtení této víceméně skvělé zpravý byla jako „fíha“, „co já budu dělat“, „na co bych se vymluvil“, „já dement, že jsem mu něco takového slíbil“, a další hanlivá slova, které raději nebudu zde publikovat.

sportovní potřeby

Po důkladné analýze těchto variant (a nespočetně piv) jsem si řekl, nu co, slíbil jsi Pavlíku, tak půjdeš. Nejsem žádnej srab a když to jde tolik lidí, tak to zvládnu taky. Jo, to chlapské EGO, to je teda svinstvo…)

Tak a co teď? Cca týden na přípravu, čím začít? Tak chozením asi narychlo ne (upozorňuji, že skutečně s tímto typem aktivity nemám zkušenosti), to bych už asi nenachodil, ale tak na druhou stranu se mi honila zase trošku uspokojující myšlenka na to, že vlastně o co jde? Jen chodit, to dělám každý den – do práce, z práce, schody, do auta, z auta, v posilce taky přece něco nachodím…no co…Já BLBEC naivní (ale ještě pořád před akcí..))…

Pokračování první série bude následovat co nejdříve…

Pavel Zvoníček

logo-centrum-aktivit

Posted in Turistika and tagged .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *