prodej sportovních potřeb

Domácí cvičení

Snažíte se zhubnout, vylepšit postavu a chybí Vám čas či peníze na posilovnu? Nevadí. Máme pro vás jednoduché a bezplatné řešení!
V dnešní uspěchané době si málokdo udělá čas sám na sebe. Natož do sebe ještě něco málo investovat. Pro někoho je posilovna zbytečná a drahá, někdo na to nemá čas a dalšímu se prostě nechce někam chodit či dojíždět.

Všechny tyto věci si nyní můžete škrtnout. Máme pro vás připravené rady, jak si vylepšit kondici a tělo zcela zdarma. Kdo bude chtít, může i pár korun investovat pro koupi svého domácího nářadí.

ČAS

Přijdete odpoledne či večer domů unavení a už se vám nic nechce? Vytáhnout z lednice pivo a sednout k televizi. Myslíte si, že si to po tak náročném dnu v práci určitě zasloužíte. Na nic jiného ani nemáte čas ani chuť. Omyl! Televizi si klidně pusťte, ale to každodenní pivo vynechejte! Místo pití si radši vymezte čas aspoň dvacet minut a zkuste při sledování vašeho oblíbeného pořadu cvičit.

Pokud se vám to přece jen večer nehodí, zkuste vstát ráno o dvacet minut dřív a odcvičit pár cviků před odchodem do práce. Při tomhle pravidelném cvičebním rituálu uvidíte výsledky svého snažení již po třech týdnech!

JAKÉ CVIKY POUŽÍT

Jestliže cvičíte doma a nemáte ani činky, vystačíte si s běžným nábytkem a vlastním tělem. Pro začátek začněte s menším počtem cviků. Doporučuji použít také méně sérií a optimální počet opakování jednotlivého cviku. Vaše tělo si nejprve musí zvyknout na pravidelnou zátěž. Postupně pak můžete přidávat další série, ale i další cviky.

prodej sportovních potřebDomácí cvičení i tak nezabere více než hodinu. Mezi počáteční cviky patří především dřepy, sklapovačky, kliky, výpady, cviky na biceps i triceps, nebo i tak zvané ´´prkno´´. Nemusíte se bát, všechno najednou cvičit nemusíte. Nejdřív je důležité udělat si ten správný návyk. Vyberte si zatím tři cviky. Ideálně jeden na ruce, nohy a poslední na břicho.

Zabráníme tak tomu, že se budete soustředit pouze na jednu partii těla. Pokud se vám to zdá málo, přidejte si jeden cvik také na záda. Předcházíte tím tomu, že vás budou bolet po celodenním sezení v křesle u počítače.
Vybrali jste si mezi základní tři cviky dřepy, kliky a sklapovačky. Určitě každý z vás ví, jak tyto cviky vypadají. Nezapomeňte však na správně dýchání, což je u cvičení také velmi podstatné! Pomáháte si tím a vydržíte mnohem déle. Počáteční série doporučuji tři, každá by měla mít tak minimálně deset až patnáct opakování.

Zkuste to dodržet celý týden. Po týdnu si přidávejte série. Vždy jen jednu. Nezapomínejte, že musíte navyšovat zátěž postupně a pomalu. Nechceme přece naše tělo hned odrovnat.
Pokud jste již dlouhou dobu necvičili, připravte se na to, že po prvním týdnu pocítíte každý sval. Nesmíte se tím nechat odradit. Znamená to pouze, že jste ty svaly začali používat a trochu více zatěžovat. Je to jako když na jaře vyrazíte poprvé na kolo.

DALŠÍ DOMÁCÍ CVIKY

Už jste měsíc v cvičebním procesu a je na čase něco přidat. K počátečním třem či čtyřem cvikům přidejte na každou partii ještě jeden. Na nohy se prodej sportovních potřebhodí cvičit výpady, pomocí činek či jiného závaží můžete posilovat biceps, dále pak prkno neboli plank, které vidíte na obrázku. Nezapomenu uvést ještě cvik na triceps, který cvičíme za pomocí kraje postele či židle. Znázornění cviku můžete také vidět na přiloženém obrázku.

AEROBNÍ ČINNOST

Posilování není všechno. K tomu, aby byl náš výsledek co nejlepší, je potřeba přidat také nějakou aerobní aktivitu. Jedná se o činnost minimálně dvacet minut, při které dochází ke spalování tuků. Patří sem především běh, jízda na kole, aerobic, spinning, plavání, ale i třeba delší procházka v určitém tempu.
Pokud teprve začínáte s některou z těchto aktivit, nepřehánějte to.

Neběhejte hned naplno dlouhé trasy a plavte menší počet délek. Pořád nezapomínejte na to, že začínáte a vaše tělo příliš vysokou zátěž na začátku prostě nezvládne. Radši začněte chodit na pravidelné delší procházky, vyběhněte každý druhý den tak na dvacet minut a přidejte pak k tomu doma pár cviků.
prodej sportovních potřebTohle je ideální začátek. Za týden si zase můžete zátěž navýšit. Stačí ovšem třeba jen běh o pět minut, procházku delší o půl kilometru. Další týden opět přidejte. Za dva až tři měsíce zvládnete už o mnohem více. Chce to jen vydržet a hlavně nic neuspěchat. Nepředpokládejte, že už za 14 dní přijde váš očekávaný výsledek. Dejte tomu opravdu více času.

STRAVOVÁNÍ

Pravidelně běháte, cvičíte a jíte všechno možné? Jestliže se tolik namáháte s cvičením, nezapomínejte dodržovat i správný jídelníček. Ten totiž tvoří až 70% vašeho úspěchu! Jedno bez druhého nemůže být, ale pokud alespoň dva měsíce vydržíte pravidelně zdravě jíst a cvičit, máte za pár týdnu již první viditelný výsledek vašeho úsilí. Hodně štěstí!

Pavel Zvoníček

sportovní potřeby

Posted in Domácí cvičení and tagged , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *