altai-1479647_960_720

Horská výzva – jdem do toho!

Jsme absolutní nováčci v těchto extrémních závodech. Nikdy jsme nic podobného neabsolvovali. Náš první delší závod měla být letošní Jizerská 50. Bohužel, a je nám to nesmírně líto, ochořeli jsme (Radka i já) týden před jejím konáním. Ve středu (2 dny před závodem) jsme alespoň prodali startovní čísla. Takže ztráta nebyla taková. Nicméně jsme se zařekli, že příští rok se znovu přihlásíme. No jo, jenže až za rok.

 

Horská výzva namísto Jizerské 50

A do toho přišel náš dobrý kamarád Martin Jonov a zmínil se o Horské výzvě. Pěšky, 64 kilometrů náročným jesenickým terénem, snad přes všechny velké jesenické vrcholy (Šerák, Keprník, Praděd, Vysoká hole, Vozka, Vřesník), na začátku dubna. To bude ještě všude spousta sněhu!

Mapa trasy Horské výzvy

Ze začátku se nám to moc nezdá. Přeci jen je to fakt štreka. Bojíme se. Spíše přemýšlíme o poloviční trase.

Na druhou stranu je fajn si někdy šáhnout úplně na dno. Nejdál co jsme kdy šli bylo možná nějakých 30 km. Teď víc než 2x dál? A ještě v takových kopcích? No ale máme rádi výzvy. Na začátku března jsme se rozhodli, že JDEME DO TOHO! 

Raději se ani nepouštíme do úvah, jak dlouho nám může celá trasa trvat. Počítáme někde mezi 10 – 20 hodinami.

 

Jakou výbavu na Horskou výzvu?

Co je ale pro nás, nováčky v extrémních závodech, oříšek, je vybavení které bychom si měli vzít:

  • Jaké boty?
  • Jaké oblečení?
  • Jaké energeťáky?
  • Jaké jídlo?

Podle dosavadního průběhu počasí soudíme, že bude zatraceně hodně sněhu. Je lepší jít v těžkých pohorkách? Nebo spíš lehkých běžeckých krosových botech? Co víme určitě, z kopce se budeme snažit vždy sbíhat, ať změníme rytmus i pohyb. Z toho vyplývá, že krosové běžecké boty by byly vhodnější. Na druhou stranu jsme si přečetli pár loňských reportáží a hned v úvodu se údajně šlo potokem. Tady to hovoří spíše pro těžké pohorky. Zřejmě to dopadne tak, že si vezmeme oboje a rozhodneme se na místě, podle davu zkušenějších :)

 

Jak trénovat na Horskou výzvu?

No, rozhodli jsme se asi 3 a půl týdne předem, takže nic extra nestihneme. A údajně to stejně není ani tolik o fyzičce (nebavím se o těch šílencích co to celé běží), spíše jako o tom, zda to dá hlava. Jakmile to dá hlava, tělo už si nějak poradí (toto potvrdím nebo vyvrátím až to budeme mít za sebou :)

Takže žádný speciální trénink na Horskou výzvu nemáme. Lehce posilujeme nohy a začli jsme cvičit P90X pro rychlé rozpohybování celého těla.

Pokud nás ale tato akce nadchne, určitě se zúčqastníme i jejich dalších závodů a na příští rok se podstatně lépe připravíme. Je to přece VÝZVA!

 

Posted in Volný čas and tagged , .

2 Comments

  1. Strašně se na závod těším, bude to zase něco nového, zaručeně si sáhnu na samé dno, ale jsem zvědavá jak se s tím poperu :) Příjdou určitě chvíle, kdy nás budu nenávidět za to, že jsme se přihlásili :)

  2. Já hlavně před Radkou nesmírně smekám. Má denní i noční kolotoč kolem 2 malých dětí, podniká a ještě najde sílu a chuť jít do takové akce. Přeju úspěch, ať má jakoukoli hodnotu – časovou i psychickou. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *